دانلود پاورپوینت درس 22 مبحث حقوق و تکالیف شهروندی مطالعات اجتماعی نهم در قالب 38 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

مقدمه:
شهروندی ارتباطی است که افراد را به یک حکومت مشخص پیوند می دهد و در نتیجه برای فرد و حکومت، حقوق و تکالیفی ایجاد می شود.در روابط مردم با حکومت، شهروندان از حقوقی برخوردارند.حکومت مکلف است به آن حقوق احترام بگذارد و آنها را رعایت کند.قوانین هر کشور به ویژه قانون اساسی آن، حقوق و تکالیف شهروندی را معین می کند.ماباید به حقوق هر شهروند احترام بگذاریم.

 

 

 

حق برخورداری از عدالت قانونی:
عدالت قانونی یعنی اینکه حکومت در وضع قوانین، اجرای قوانین و نظارت بر اجرای قوانین بین شهروندان تبعیض قائل نشود.برقراری عدالت قانونی، از پایمال شدن حقوق انسانها و بهره کشی ظالمانۀ عده ای از عدۀ دیگر جلوگیری می کند.

 

 

 

این پاورپوینت به طرح درس و تدریس پاورپوینت درس 22 مبحث حقوق و تکالیف شهروندی مطالعات اجتماعی نهم در قالب 38 اسلاید می پردازد . فایل روی هر دستگاهی به راحتی قابلیت اجرا را دارد.
شما والدین محترم برای فرزند دلبندتان و معلمین عزیز برای ارئه مباحث در کلاس حضوری و آنلاین می توانید برای آموزش و یادگیری هر چه سریع تر و البته کاربردی از این پاورپوینت که در سایت فایلینا گذاشته شده، استفاده کنید.