دانلود پاورپوینت علوم نهم مبحث رفتار اتم ها با یکدیگر در قالب 14 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

مقدمه:
پیوند یونی : به جاذبه بین یون های مثبت و منفی پیوند یونی می گویند.اگر ترکیب های یونی را در آب حل کنیم به یون های مثبت و منفی تبدیل می شوند و این ذره ها در کل محلول پخش می شوند و می توانند جریان الکتریکی را از خود عبور دهندبه دلیل این که مولکول ها بار الکتریکی ندارند بعد از پخش شدن در آب نمی توانند جریان الکتریکی را از خود عبور دهند.

 

 

 

به طور کلی اتم ها در واکنش های شیمیایی تمایل دارند که تعداد الکترون های لایه آخر خود را کامل کنند تا به حالت پایدار برسند.در فلزها لایه آخر تعداد الکترون کمی دارد بنابراین با از دست دادن آن الکترون ها به حالت پایدارمدار قبلی خود می رسند و برعکس در نافلزها لایه آخر تعداد الکترون بیشتری دارد ولی هنوز ظرفیت آن کامل نیست بنابراین با دریافت الکترون ظرفیت خود را تکمیل می کند پس تمایل به گرفتن الکترون دارند.

 

 


این پاورپوینت به طرح درس و تدریس پاورپوینت علوم نهم مبحث رفتار اتم ها با یکدیگر در قالب 14 اسلاید می پردازد . فایل روی هر دستگاهی به راحتی قابلیت اجرا را دارد.
شما والدین محترم برای فرزند دلبندتان و معلمین عزیز برای ارئه مباحث در کلاس حضوری و آنلاین می توانید برای آموزش و یادگیری هر چه سریع تر و البته کاربردی از این پاورپوینت که در سایت فایلینا گذاشته شده، استفاده کنید.