دانلود پاورپوینت آموزش ریاضی نهم متوسطه مبحث جمع و تفریق رادیکال ها در قالب 2 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

مقدمه:

برای جمع رادیکال ها باول از همه سعی میکنی که اعداد زیر رادیکال تا حد ممکن تجزیه کنی ... دوم یه عدد متشابه واسه هر دو باید باشه ...سوم اون عدد رو خارج کن .... چهارم .. چون قسمت مجهول شون با هم برابر هست می تونیم جمع کنیم.مثال( رادیکال 50+ رادیکال 50 = تجزیه میکنیم = 2*25 و رادیکال دوم هم همین طور .. استخراج می کنیم. میشه هر دو تاشون 5 در رادیکال 2. یکی از قسمت های متشابه رومینویسیم یعنی رادیکال 5 و ضریب هاشون هم جمع می کنیم... یعنی میشه 10 رادیکالهتر هست اول اعداد داخلشون رو تجزیه کنی.

 

 

 

تجزیه12 میشه 3 ضربدر 2 به توان دو، تجزیه27 هم میشه 3 به توان3، بعدش زیر رادیکال قرارشون میدی و اونایی توان دو دارند زیر رادیکال با فرجه ساده میشند و بیرون میان، رادیکال اول میشه 2تا رادیکال سه(دو اومد بیرون چون توان دو داشت و ساده شد) رادیکال دوم هم میتونی سه به توان دو در سه به توان یک بنویسی و اینجوری یک توان دو بسازی و یکی رو بیاری بیرون، میشه سه ضربدر رادیکال سه(سه به دلیل توان دو داشتن با فرجه ساده شد و بیرون اومد).

 

 

 

این پاورپوینت به طرح درس و تدریس پاورپوینت ریاضی نهم متوسطه مبحث جمع و تفریق رادیکال ها در قالب 2 اسلاید می پردازد . فایل روی هر دستگاهی به راحتی قابلیت اجرا را دارد.
شما والدین محترم برای فرزند دلبندتان و معلمین عزیز برای ارئه مباحث در کلاس حضوری و آنلاین می توانید برای آموزش و یادگیری هر چه سریع تر و البته کاربردی از این پاورپوینت که در سایت فایلینا گذاشته شده، استفاده کنید.